Новини

Hand Made у коледжі

вишивка бісеромОстаннім часом дуже популярним став такий вид знять, як «hand made» - дослівно з англійської «зроблено вручну» або просто - рукоділля. Це спосіб самовираження, це задоволення, це іноді спосіб заробляти, та відмінні ліки від нудьги і щоденності. У чому плюси рукотворних робіт і чому все більше зростає попит і інтерес до цього виду занять? В першу чергу, це індивідульність. Як сказав англійський письменник, художник (один із класиків вікторіанської літератури) Сэмюел Батлер: «Будь-яке людське творіння, будь то література, музика чи живопис, - це завжди автопортрет», ми всі різні, як і наші рукотворні роботи. Адже автор у своїй роботі висловлює ідею, народжену всередині його, реалізує свої фантазії. Тому кожна рукотворна річ унікальна і неповторна, отже, завжди допоможе виділитися з натовпу і бути не схожою на інших. Для будь-якої людини це не маловажно!

По-друге, творець рукотворної речі, тобто хендмейдер створює роботу сам від початку до кінця, повністю контролюючи свій процес і відповідаючи за нього. Все робиться уважно і ретельно, що передбачає якість виробу.
По-третє, кожна рукотворна річ несе в собі тепло рук автора, частинку його душі. І його натхнення, позитив і задоволення від роботи обов'язково залишає свій відбиток на виробі і передається новому власнику.
По-четверте, заняття творчістю корисно для здоров'я. Роблячи що-небудь своїми руками, розвивається дрібна моторика рук, це в свою чергу підвищує пам'ять, розумові процеси, уяву. І по-п'яте, hand made дуже різномнітний, будь-як людина може знайти заняття для душі, прикрасити свій будинок, незвичайними подарунками порадувати друзів. Які види hand made зараз найбільш популярні? Звичайно, це такі види рукоділля, якими захоплювалися ще наші бабусі - шиття, в'язання, вишивка, обжиг, різблення по дереву.хенд мейд 
До Дня Святого Валентина в період з 14 по 15.02.2019 року в світлиці гуртожитку бібліотекою Козелецького коледжу ветеринарної медицини БНАУ була підготовлена виставка ручних робіт працівників та студентів під назвою «Hand Made у коледжі».
hand madeА саме:
Ікони, картини (вишивка бісером). Виконані працівником коледжу Гаган Наталією Миколаївною;
вишивка бісеромВишиванка бісером (широко поширений вид декоративно-прикладного мистецтва), в’язані речі, також вишиту ікону св. Валентини надала для виставки працівник гуртожитку Коляда Валентина Михайлівна; 
Іграшки hand made - створені у різних техніках і з різних матеріалів, різні предмети, зроблені власноруч, а також ляльки - мотанки, унікальні за своїм виглядом у єдиному екземплярі) представила працівник коледжу Заєць Тетяна Михайлівна.
Серед художніх робіт в нашій країні найбільш розповсюджене і улюблене в народі здавна було обжиг по дереву.  Яскравістю образів, влучністю, спостережливістю, тонким гумором, оригінальною красою вразили присутніх роботи студента ІІ курсу Зайця Павла. Найкращі зразки таких виробів і були представлені на виставці. З різьблення по дереву представлених робіт не було, хоча й до наших днів залишається одним з національних видів прикладного мистецтва народів нашої країни.обжиг деревавироби

Ніколи не залишається осторонь життя коледжу викладач, яка сьогодні вже на заслуженому відпочинку Кашпур Євдокія Данилівна. Вишиті нею картини та речі є поширений вид декоративно - прикладого мистецтва, в якому узор та зображення виконані вручну голкою на тканині кольоровими нитками. Окрему увагу відвідувачів виставки привернули прикраси для волосся. Традиція прикрашати волосся виникла ще до нашої ери, причому робили це і чоловіки, і жінки. У Стародавньому Єгипті, наприклад, фараони одягали на голову вироби із золота і дорогоцінних каменів. Діадемами, вінками із золота і живих квітів прикрашали волосся красуні Стародавньої Греції.прикраси до різдваручна робота
Спеціальними паличками закріплювали волосся жінки в Японії, такі шпильки і сьогодні користуються популярністю, чоловіки-самураї заколки для волосся використовували як бойову зброю, так як шпильки-голки були виготовлені з твердого металу з загостреним кінцем, щоб у момент небезпеки запускати їх в супротивника. Придворні дами прикрашали зачіски шпильками, гребінцями, стрічками з дорогоцінними металами та камінням. У Європі в епоху Відродження мініатюрних прикрас для волосся практично не стало, зате з'явилися величезні дротяні конструкції-каркаси і обручі, які утримували неймовірно високі зачіски. Ці споруди прикрашалися дорогоцінним камінням, пір'ям, стрічками, черепаховими гребенями, бісером і шпильками зі срібла і слонової кістки. Слов'янським же жінкам подобалося прикрашати свої традиційні коси стрічками, вплітати квіти. Носили також обручі, кокошники, віночки.

прикраси для волосся Були і на нашій виставці такі речі. Різновидні прикраси для волосся (шпильки, гумки,обручі, заколки і ін. ) зроблені власноруч Коломієць Ніною Федорівною, яка багато років працювала в нашому коледжі і нині не пориває зв’язків з нашим навчальним закладом. Надзвичайно вразила палітра кольорів (від яскравих тонів до приглушених), мереживні стрічки, красива тканина. прикрашені бусинками. Ці аксесуари ідеальні для дівчат, які люблять прості зачіски, де досить просто зв'язати і швидко закріпити волосся. Вони надзвичайно популярні у використанні: легкі, доступні в різних розмірах, формах. Наприклад обруч носиться навколо голови, призначений він для утримування неслухняного волосся разом, запобігає небажаному потрапляння пасем на обличчя. Вони акуратно виглядають на волоссі, гармонійно доповнюючи образ. Аксесуари для прикраси волосся універсальні, і можуть використовуватися в будь-якій ситуації: і для офіційного прийому ,і для пляжного відпочинку і для повсякденного образу. Дуже сподобались присутнім дитячі речі в’язані спицями, які також були представлені Ніною Федорівною. До речі виставка її робіт вже експонувалась в Козелецькій центральній бібліотеці.

вязаніХочу відмітити, що виставка пройшла дуже цікаво, адже це можливість поспілкуватися, виявити талановитих студентів і надалі розвивати ці види творчості та отримувати задоволення від процесу, й очевидну користь від результату. Адже дорогі бренди і ексклюзивні речі далеко не всім доступні, основна маса товарів має сумнівне походження і якість. І тоді на допомогу вам і вашим близьким прийде ваш талант шити чи в'язати. Є безліч способом вчитися і удосконалюватися - це і майстер-класи, і інформція в інтернеті, і безліч спеціальної літератури, це нарешті досвід наших мам і бабусь. Тож шановні хендмейдери шукайте себе у творчості, розвивайтеся. А ми і надалі будемо проводити виставки та майстер – класи, де на Вас чекають нові цікаві знайомства, однодумці, і де завдяки Вашому таланту світ засяє у нових барвах!

вязання