Новини

Виховна година "День па́м'яті жертв голодомо́рів"

14golod1День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. (у 2017 році 25 листопада) Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

В Козелецькому коледжі ветеринарної медицини БНАУ до цього дня була проведена виховна година. Студенти мали змогу переглянути фільм «Голод-33» у стінах навчального закладу.

 «Голод-33» (англ. Famine-33) — фільм українського кінорежисера Олеся Янчука. Фільм знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» — перший художній фільм, який розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти народу України — штучний голод 1932-1933-х років.

Сюжет:

Голодомор виховна Після перемоги комуністів у Російській імперії у 1917 році, армія УНР була розбита червоною армією і насильно включена до складу Радянського Союзу. Як тільки Сталін утвердився при владі наприкінці 20-х років, за його наказами, комуністична партія методами систематичного терору встановила контроль над усіма аспектами суспільного і політичного життя в Україні. Українське селянство стало першою жертвою нової правлячої сили, оскільки постійно відбувалися повстання проти комуністів і це загрожувало поваленням комуністичному уряду. У 1932 році вийшов Московський указ, який коштував життя мільйонам людей. Попри врожайний рік, у людей відбирали усі запаси, а окрім того — усю їжу та худобу, аргументуючи це створенням «колгоспів». Згодом, коли у людей не лишилося нічого, вони почали шукати залишки насіння на полях, і вийшов закон про колоски, за які був розстріл. Тому люди їли бур'яни та мишей, а згодом почав відбуватися канібалізм. У сюжеті стрічки в центрі цієї трагедії опинилася звичайна селянська сім'я — діти, батько та дружина і їх стара мати, яка незабаром почала нести від голоду перші втрати… Першими помирали слабкі діти. А трагедію цю глядач побачить очима голодної дитини.85B69955 s

– Рафаель Лемкін, автор терміну «геноцид», вважав, що голод, що забрав життя мільйонів українців на початку 30-х, був третім з чотирьох кроків руйнування української нації радянською владою. На його думку, перший удар було завдано по національній інтелігенції («мозку» нації), другий – по церкві («душі»), третій – по незалежному селянству, а четвертий полягав у фрагментації нації.

golodomor

У ході розслідування кримінальної справи, яку склали 330 томів, слідчими СБУ було допитано 1890 свідків, долучено 5000 архівних документів, встановлено 857 місць масових поховань жертв Голодомору, проведено 24 судові експертизи, зокрема, такі, як історико-правова, демографічна, медична, психологічна, а також використані інші матеріали, зокрема, і звіти та повідомлення акредитованих на території СРСР іноземних дипломатичних і консульських установ за 1932–1935 роки.

У результаті розслідування було документально встановлено головних найактивніших суб’єктів злочину і ухвалено процесуальне рішення про порушення кримінальної справи відносно Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Косіора, Чубаря, Хатаєвича за фактом організації вчинення геноциду в Україні в 1932–1933 роках, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України.